AS Monaco »Johtajan historia

AS Monaco »Johtajan historia



Aika Johtaja Maa syntynyt
20.7.2020 - 06.06.2023 Niko Kovač Kroatia 15.10.1971
29.12.2019 - 19.7.2020 Robert Moreno Espanja 19.9.1977
25.1.2019 - 28.12.2019 Leonardo Jardim Portugali 8.8.1974
13.10.2018 - 24.1.2019 Thierry Henry Ranska 17.8.1977
01.01.2014 - 10.11.2018 Leonardo Jardim Portugali 8.8.1974
30.5.2012 - 30.6.2014 Claudio Ranieri Italia 20.10.1951
13.9.2011 - 19.5.2012 Marco Simone Italia 01/07/1969
10.10.2011 - 9.12.2011 Laurent Banide Ranska 26.01.1968
01.01.2009 - 01.10.2011 Guy Lacombe Ranska 13.6.1955
01.07.2007 - 19.06.2009 Ricardo Gomes Brasilia 13.12.1964
23.10.2006 - 30.06.2007 Laurent Banide Ranska 26.01.1968
01.07.2006 - 23.10.2006 László Bölöni Romania 11.3.1953
10.4.2005 - 30.6.2006 Francesco Guidolin Italia 10/03/1955
01.07.2001 - 18.09.2005 Didier Deschamps Ranska 15.10.1968
01.01.1999 - 30.06.2001 Claude Puel Ranska 09/02/1961
01.07.1995 - 31.12.1998 Jean Tigana Ranska 23.6.1955
01.02.1995 - 30.06.1995 Gerard Banide Ranska 12.7.1936
01.07.1994 - 29.01.1995 Jean-Luc Ettori Ranska 29.7.1955
01.07.1987 - 30.06.1994 Arsène Wenger Ranska 22.10.1949
01.07.1986 - 30.06.1987 Ștefan Kovács Romania 10.2.1920
01.07.1983 - 30.06.1986 Lucien Müller Ranska 09/03/1934
01.07.1979 - 30.06.1983 Gerard Banide Ranska 12.7.1936
01.07.1976 - 30.06.1979 Lucien Leduc Ranska 30.12.1918
01.01.1976 - 31.12.1976 Armand Forchério Ranska 01.03.1941
01.07.1974 - 31.12.1975 Alberto Muro Argentiina 27.4.1927
01.07.1972 - 30.06.1974 Ruben Bravo Argentiina 16.11.1923
01.07.1970 - 30.06.1972 Jean Luciano Ranska 01/02/1921
01.07.1969 - 30.06.1970 Robert Domergue Ranska 25.11.1921
11.1.1969 - 30.06.1969 Louis Pironi Ranska 11.11.1924
01.07.1966 - 10.10.1969 Pierre Sinibaldi Ranska 29.02.1924
01.07.1965 - 30.06.1966 Louis Pironi Ranska 11.11.1924
01.07.1963 - 30.06.1965 Roger Courtois Ranska 30.5.1912
01.07.1958 - 30.06.1963 Lucien Leduc Ranska 30.12.1918
01/07/1956 - 30/06/1957 Tony Marek Itävalta 2.9.1913
01.07.1953 - 30.06.1956 Ladislav Dupal Ranska 17.4.1913
01.07.1952 - 30.06.1953 Angelo Grizzetti Italia 14.5.1916
01.07.1950 - 30.06.1952 Elek Schwartz Romania 23.10.1990
01.07.1948 - 30.06.1950 Jean Batmale Ranska 18.09.1895