2021 2020 2019 2018 2017 2016 mestaruuskilpailut 2016 2. vaihe 2016 1. vaihe 2015 pudotuspelit 2015 2. vaihe 2015 1. vaihe 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 pudotuspelit 2004 2003 2. vaihe 2003 1. vaihe 2002 2. vaihe 2002 1. vaihe 2001 pudotuspelit 2001 2. vaihe vaihe 2001 1. vaihe 2000 pudotuspelit 2000 2. vaihe 2000 1. vaihe 1999 pudotuspeleit 1999 2. vaihe 1999 1. vaihe 1998 pudotuspeleissä 1998 2. vaihe 1998 1. vaihe 1997 pudotuspeleissä 1997 2. vaihe 1997 1. vaihe 1996 1995 pudotuspeleissä 1995 2. vaihe 1995 1. vaihe 1994 pudotuspeleissä 1994 2. vaihe 1994 1. vaihe 1993 pudotuspelit 1993 2. vaihe 1993 1. vaihe |
1. Pyöreä | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
21.2.2020 | 10:00 | Shonan Bellmare | - | Urawan punaiset timantit | 2: 3 (1: 2) | |
22.2.2020 | 05:00 | Vegalta Sendai | - | Nagoya Grampus | 1: 1 (1: 1) | |
06:00 | Kirsikka Osaka | - | Oita Trinita | 1: 0 (1: 0) | ||
06:00 | Kawasaki Frontale | - | Sagan Tosu | 0: 0 (0: 0) | ||
06:00 | Kashiwa Reysol | - | Consadole Sapporo | 4: 2 (2: 0) | ||
23.2.2020 | 04:00 | Shimizu S-Pulse | - | FC Tokio | 1: 3 (0: 0) | |
05:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Kashiman kaviot | 3: 0 (2: 0) | ||
05:00 | Yokohama F.Marinos | - | Gamba Osaka | 1: 2 (0: 2) | ||
07:00 | Vissel Kobe | - | Yokohama FC | 1: 1 (0: 1) | ||
2. Pyöreä | ||||||
07/04/2020 | 10:00 | Yokohama FC | - | Consadole Sapporo | 1: 2 (1: 1) | |
10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Nagoya Grampus | 1: 2 (1: 2) | ||
10:00 | Gamba Osaka | - | Kirsikka Osaka | 1: 2 (0: 1) | ||
10:30 | Oita Trinita | - | Sagan Tosu | 2: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Yokohama F.Marinos | 0: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | FC Tokio | 0: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Kawasaki Frontale | - | Kashiman kaviot | 2: 1 (2: 1) | ||
11:00 | Shonan Bellmare | - | Vegalta Sendai | 0: 1 (0: 1) | ||
11:30 | Vissel Kobe | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 3 (0: 1) | ||
3. Pyöreä | ||||||
07/08/2020 | 10:00 | Vegalta Sendai | - | Urawan punaiset timantit | 1: 2 (0: 1) | |
10:00 | Kirsikka Osaka | - | Shimizu S-Pulse | 2: 0 (0: 0) | ||
10:30 | Kashiwa Reysol | - | Yokohama FC | 1: 3 (1: 1) | ||
11:00 | Kashiman kaviot | - | Consadole Sapporo | 0: 2 (0: 1) | ||
11:00 | Yokohama F.Marinos | - | Shonan Bellmare | 3: 2 (0: 0) | ||
11:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Oita Trinita | 1: 2 (1: 0) | ||
11:00 | Sagan Tosu | - | Vissel Kobe | 0: 1 (0: 0) | ||
11:30 | FC Tokio | - | Kawasaki Frontale | 0: 4 (0: 4) | ||
11:30 | Nagoya Grampus | - | Gamba Osaka | 2: 2 (2: 1) | ||
4. Pyöreä | ||||||
11.11.2014 | 11:00 | Kawasaki Frontale | - | Kashiwa Reysol | 3: 1 (2: 0) | |
11:00 | Oita Trinita | - | Vissel Kobe | 1: 1 (1: 1) | ||
12.7.2020 | 10:00 | Yokohama FC | - | Vegalta Sendai | 1: 1 (1: 0) | |
10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Gamba Osaka | 1: 2 (0: 1) | ||
10:00 | Sagan Tosu | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Kashiman kaviot | 1: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Shonan Bellmare | - | Consadole Sapporo | 0: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Kirsikka Osaka | - | Nagoya Grampus | 0: 2 (0: 1) | ||
11:30 | Yokohama F.Marinos | - | FC Tokio | 1: 3 (1: 2) | ||
5. Pyöreä | ||||||
18.7.2020 | 10:00 | Vegalta Sendai | - | Consadole Sapporo | 2: 2 (1: 0) | |
10:00 | Kashiman kaviot | - | Yokohama F.Marinos | 4: 2 (1: 1) | ||
10:00 | Yokohama FC | - | Kawasaki Frontale | 1: 5 (0: 1) | ||
10:00 | Nagoya Grampus | - | Sagan Tosu | 1: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Shonan Bellmare | 3: 2 (2: 0) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Urawan punaiset timantit | 2: 0 (1: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Oita Trinita | 2: 1 (1: 1) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Shimizu S-Pulse | 3: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Kirsikka Osaka | 1: 2 (0: 1) | ||
6. Pyöreä | ||||||
22.7.2020 | 11:00 | Yokohama F.Marinos | - | Yokohama FC | 4: 0 (1: 0) | |
11:00 | Shonan Bellmare | - | Kashiman kaviot | 1: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 0 (1: 0) | ||
11:00 | Sagan Tosu | - | Shimizu S-Pulse | 1: 1 (1: 1) | ||
11:05 | Consadole Sapporo | - | FC Tokio | 1: 1 (1: 0) | ||
11:30 | Vegalta Sendai | - | Kawasaki Frontale | 2: 3 (2: 0) | ||
11:30 | Urawan punaiset timantit | - | Kashiwa Reysol | 0: 4 (0: 1) | ||
11:30 | Kirsikka Osaka | - | Vissel Kobe | 0: 0 (0: 0) | ||
11:30 | Oita Trinita | - | Nagoya Grampus | 0: 3 (0: 1) | ||
7. Pyöreä | ||||||
26.7.2020 | 05:05 | Consadole Sapporo | - | Yokohama F.Marinos | 3: 1 (2: 1) | |
10:00 | Yokohama FC | - | Urawan punaiset timantit | 0: 2 (0: 0) | ||
10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Oita Trinita | 4: 2 (1: 0) | ||
10:30 | Kashiman kaviot | - | FC Tokio | 2: 2 (1: 2) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Vegalta Sendai | 5: 1 (2: 0) | ||
11:00 | Kawasaki Frontale | - | Shonan Bellmare | 3: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Gamba Osaka | 0: 2 (0: 0) | ||
11:00 | Sagan Tosu | - | Kirsikka Osaka | 1: 1 (0: 0) | ||
11.11.2020 | 10:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Nagoya Grampus | 2: 0 (1: 0) | |
8. Pyöreä | ||||||
8.8.2020 | 10:00 | Vegalta Sendai | - | Yokohama F.Marinos | 0: 1 (0: 0) | |
10:00 | Yokohama FC | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 2 (0: 2) | ||
10:00 | Nagoya Grampus | - | Kashiwa Reysol | 0: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Shimizu S-Pulse | 1: 1 (0: 0) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Sagan Tosu | 2: 3 (1: 2) | ||
11:00 | Shonan Bellmare | - | Kirsikka Osaka | 0: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Kawasaki Frontale | 0: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Oita Trinita | - | Kashiman kaviot | 1: 4 (1: 2) | ||
8. helmikuuta 2020 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Vissel Kobe | 2: 3 (1: 2) | |
9. Pyöreä | ||||||
8.8.2020 | 10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Consadole Sapporo | 3: 1 (1: 0) | |
10:00 | Nagoya Grampus | - | Urawan punaiset timantit | 6: 2 (5: 0) | ||
10:30 | Kashiman kaviot | - | Sagan Tosu | 2: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Kawasaki Frontale | - | Oita Trinita | 2: 0 (2: 0) | ||
11:00 | Yokohama F.Marinos | - | Kashiwa Reysol | 1: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Yokohama FC | 2: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Vegalta Sendai | 1: 2 (0: 1) | ||
8.9.2020 | 10:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Shonan Bellmare | 1: 0 (1: 0) | |
11:00 | Kirsikka Osaka | - | FC Tokio | 0: 0 (0: 0) | ||
10. Pyöreä | ||||||
15.8.2020 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Kawasaki Frontale | 1: 6 (0: 1) | |
10:00 | Vegalta Sendai | - | Shimizu S-Pulse | 0: 0 (0: 0) | ||
10:00 | Yokohama FC | - | Shonan Bellmare | 4: 2 (4: 0) | ||
10:30 | Oita Trinita | - | Yokohama F.Marinos | 1: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 0 (1: 0) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Kirsikka Osaka | 1: 3 (0: 1) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Nagoya Grampus | 1: 0 (1: 0) | ||
16.8.2020 | 10:30 | Kashiman kaviot | - | Vissel Kobe | 2: 2 (1: 1) | |
10.7.2020 | 11:00 | Sagan Tosu | - | Gamba Osaka | 1: 2 (0: 2) | |
11. Pyöreä | ||||||
19.8.2020 | 11:00 | Kawasaki Frontale | - | Kirsikka Osaka | 5: 2 (2: 1) | |
11:00 | Yokohama FC | - | Kashiman kaviot | 1: 0 (1: 0) | ||
11:00 | Shonan Bellmare | - | Nagoya Grampus | 0: 1 (0: 0) | ||
11:00 | Shimizu S-Pulse | - | Yokohama F.Marinos | 3: 4 (2: 2) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Urawan punaiset timantit | 1: 3 (0: 2) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Kashiwa Reysol | 2: 3 (1: 0) | ||
11:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | FC Tokio | 3: 3 (2: 3) | ||
11:30 | Consadole Sapporo | - | Oita Trinita | 1: 1 (0: 1) | ||
11.8.2020 | 04:00 | Vegalta Sendai | - | Sagan Tosu | 0: 3 (0: 1) | |
12. Kierros | ||||||
22.8.2020 | 10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Yokohama FC | 2: 3 (1: 2) | |
23.8.2020 | 10:00 | Nagoya Grampus | - | Kawasaki Frontale | 1: 0 (1: 0) | |
11:00 | Kashiman kaviot | - | Gamba Osaka | 1: 1 (0: 1) | ||
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Vissel Kobe | 1: 2 (1: 1) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Shonan Bellmare | 3: 0 (1: 0) | ||
11:00 | Yokohama F.Marinos | - | Sanfrecce Hiroshima | 3: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Kirsikka Osaka | - | Vegalta Sendai | 2: 1 (1: 1) | ||
11:00 | Oita Trinita | - | Kashiwa Reysol | 0: 0 (0: 0) | ||
16/09/2020 | 11:30 | Sagan Tosu | - | Consadole Sapporo | 0: 2 (0: 0) | |
13. Pyöreä | ||||||
29.8.2020 | 10:00 | Vissel Kobe | - | Yokohama F.Marinos | 3: 3 (1: 2) | |
11:00 | Consadole Sapporo | - | Nagoya Grampus | 0: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Oita Trinita | 2: 1 (2: 1) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Kashiman kaviot | 2: 3 (0: 0) | ||
11:00 | Kawasaki Frontale | - | Shimizu S-Pulse | 5: 0 (1: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | FC Tokio | 1: 3 (1: 1) | ||
11:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Vegalta Sendai | 1: 1 (1: 0) | ||
30.8.2020 | 10:00 | Yokohama FC | - | Kirsikka Osaka | 1: 2 (0: 1) | |
21.10.2020 | 11:30 | Shonan Bellmare | - | Sagan Tosu | 0: 0 (0: 0) | |
14. Pyöreä | ||||||
09.5.20120 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 2 (0: 0) | |
10:00 | Yokohama F.Marinos | - | Kawasaki Frontale | 1: 3 (1: 1) | ||
10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Kashiwa Reysol | 1: 2 (0: 2) | ||
10:00 | Nagoya Grampus | - | Kashiman kaviot | 1: 3 (0: 2) | ||
10:30 | Vegalta Sendai | - | Gamba Osaka | 1: 4 (1: 2) | ||
10:30 | Shonan Bellmare | - | Vissel Kobe | 1: 1 (0: 0) | ||
10:30 | Oita Trinita | - | FC Tokio | 0: 1 (0: 1) | ||
10:45 | Sagan Tosu | - | Yokohama FC | 3: 0 (1: 0) | ||
11:30 | Kirsikka Osaka | - | Urawan punaiset timantit | 3: 0 (0: 0) | ||
15. Kierros | ||||||
9.9.2020 | 10:30 | Kawasaki Frontale | - | Vissel Kobe | 3: 2 (1: 1) | |
11:00 | Kashiman kaviot | - | Vegalta Sendai | 2: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Gamba Osaka | 3: 0 (2: 0) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Yokohama FC | 2: 1 (1: 1) | ||
11:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Shimizu S-Pulse | 4: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Oita Trinita | - | Shonan Bellmare | 2: 2 (0: 2) | ||
11:30 | Urawan punaiset timantit | - | Sagan Tosu | 2: 2 (0: 1) | ||
11:30 | Nagoya Grampus | - | Yokohama F.Marinos | 2: 1 (1: 1) | ||
11:30 | Kirsikka Osaka | - | Consadole Sapporo | 2: 0 (1: 0) | ||
16. Pyöreä | ||||||
12.9.2020 | 10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Kashiman kaviot | 1: 2 (0: 2) | |
11:00 | Vissel Kobe | - | FC Tokio | 2: 2 (1: 0) | ||
13.9.2020 | 05:05 | Consadole Sapporo | - | Urawan punaiset timantit | 3: 4 (2: 2) | |
10:00 | Vegalta Sendai | - | Oita Trinita | 0: 3 (0: 1) | ||
10:00 | Yokohama FC | - | Nagoya Grampus | 3: 2 (2: 1) | ||
10:30 | Kawasaki Frontale | - | Sanfrecce Hiroshima | 5: 1 (1: 0) | ||
10:45 | Sagan Tosu | - | Kashiwa Reysol | 2: 1 (1: 1) | ||
11:00 | Yokohama F.Marinos | - | Kirsikka Osaka | 1: 2 (0: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Shonan Bellmare | 0: 1 (0: 0) | ||
17. Pyöreä | ||||||
19/09/2020 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Gamba Osaka | 0: 1 (0: 0) | |
08:00 | Sagan Tosu | - | Yokohama F.Marinos | 1: 3 (1: 3) | ||
09:00 | Nagoya Grampus | - | Vissel Kobe | 2: 1 (1: 1) | ||
10:00 | Kirsikka Osaka | - | Kashiman kaviot | 1: 2 (1: 1) | ||
10:30 | Shonan Bellmare | - | Shimizu S-Pulse | 0: 3 (0: 0) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 1 (1: 1) | ||
20.09.2020 | 10:00 | Oita Trinita | - | Yokohama FC | 1: 0 (1: 0) | |
11:00 | Urawan punaiset timantit | - | Kawasaki Frontale | 0: 3 (0: 1) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Vegalta Sendai | 1: 0 (1: 0) | ||
18. Pyöreä | ||||||
23.9.2020 | 10:30 | Consadole Sapporo | - | Kashiwa Reysol | 0: 1 (0: 0) | |
11:00 | Kashiman kaviot | - | Shonan Bellmare | 1: 0 (0: 0) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Kirsikka Osaka | 2: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Kawasaki Frontale | - | Yokohama FC | 3: 2 (1: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Nagoya Grampus | 2: 1 (0: 1) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Sagan Tosu | 4: 3 (2: 1) | ||
11:00 | Oita Trinita | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 2 (0: 0) | ||
11:30 | Yokohama F.Marinos | - | Vegalta Sendai | 3: 1 (1: 1) | ||
11:30 | Shimizu S-Pulse | - | Urawan punaiset timantit | 1: 2 (0: 1) | ||
19. Pyöreä | ||||||
26.9.2020 | 06:00 | Nagoya Grampus | - | Shimizu S-Pulse | 3: 1 (2: 0) | |
10:00 | Urawan punaiset timantit | - | Yokohama FC | 0: 2 (0: 2) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Consadole Sapporo | 4: 0 (2: 0) | ||
27.9.2020 | 05:00 | Vegalta Sendai | - | Kirsikka Osaka | 2: 3 (0: 1) | |
08:00 | Sagan Tosu | - | FC Tokio | 3: 0 (1: 0) | ||
09:00 | Kashiman kaviot | - | Oita Trinita | 0: 2 (0: 0) | ||
10:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Gamba Osaka | 1: 2 (0: 2) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Yokohama F.Marinos | 1: 3 (1: 0) | ||
11:00 | Shonan Bellmare | - | Kawasaki Frontale | 0: 1 (0: 1) | ||
20. Pyöreä | ||||||
10.3.2020 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Vegalta Sendai | 3: 3 (1: 0) | |
07:00 | Kirsikka Osaka | - | Kawasaki Frontale | 1: 3 (0: 1) | ||
08:00 | Yokohama FC | - | Kashiwa Reysol | 0: 3 (0: 1) | ||
09:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Sagan Tosu | 3: 0 (2: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Kashiman kaviot | 2: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Oita Trinita | - | Shimizu S-Pulse | 2: 1 (1: 1) | ||
10.4.2020 | 07:00 | Shonan Bellmare | - | FC Tokio | 0: 1 (0: 0) | |
08:00 | Yokohama F.Marinos | - | Vissel Kobe | 2: 3 (1: 2) | ||
09:00 | Urawan punaiset timantit | - | Nagoya Grampus | 0: 1 (0: 0) | ||
21. Pyöreä | ||||||
10.10.2020 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Shonan Bellmare | 2: 1 (1: 1) | |
06:00 | FC Tokio | - | Gamba Osaka | 0: 1 (0: 1) | ||
06:00 | Shimizu S-Pulse | - | Sanfrecce Hiroshima | 2: 3 (0: 1) | ||
06:00 | Nagoya Grampus | - | Kirsikka Osaka | 1: 0 (0: 0) | ||
07:00 | Kashiwa Reysol | - | Vissel Kobe | 4: 3 (3: 0) | ||
08:00 | Kashiman kaviot | - | Yokohama FC | 3: 2 (0: 2) | ||
08:00 | Yokohama F.Marinos | - | Oita Trinita | 4: 0 (0: 0) | ||
10:00 | Kawasaki Frontale | - | Vegalta Sendai | 1: 0 (1: 0) | ||
10:00 | Sagan Tosu | - | Urawan punaiset timantit | 0: 1 (0: 0) | ||
22. Pyöreä | ||||||
14.10.2020 | 10:45 | Sagan Tosu | - | Kashiman kaviot | 0: 2 (0: 1) | |
11:00 | Vegalta Sendai | - | Yokohama FC | 0: 0 (0: 0) | ||
11:00 | Kashiwa Reysol | - | Urawan punaiset timantit | 1: 1 (1: 0) | ||
11:00 | FC Tokio | - | Shimizu S-Pulse | 3: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Gamba Osaka | - | Yokohama F.Marinos | 1: 1 (1: 1) | ||
11:00 | Vissel Kobe | - | Oita Trinita | 1: 1 (1: 0) | ||
11:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Kawasaki Frontale | 0: 2 (0: 0) | ||
11:30 | Nagoya Grampus | - | Consadole Sapporo | 3: 0 (2: 0) | ||
11:30 | Kirsikka Osaka | - | Shonan Bellmare | 1: 0 (0: 0) | ||
23. Pyöreä | ||||||
17.10.2020 | 07:00 | Kirsikka Osaka | - | Yokohama F.Marinos | 4: 1 (1: 0) | |
18.10.2020 | 05:00 | Consadole Sapporo | - | Kashiman kaviot | 1: 0 (1: 0) | |
06:00 | Yokohama FC | - | FC Tokio | 1: 0 (0: 0) | ||
06:00 | Shimizu S-Pulse | - | Sagan Tosu | 1: 1 (0: 0) | ||
06:00 | Oita Trinita | - | Gamba Osaka | 0: 1 (0: 0) | ||
07:00 | Shonan Bellmare | - | Kashiwa Reysol | 3: 2 (1: 1) | ||
08:00 | Urawan punaiset timantit | - | Vegalta Sendai | 6: 0 (3: 0) | ||
09:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Vissel Kobe | 2: 1 (2: 0) | ||
11:00 | Kawasaki Frontale | - | Nagoya Grampus | 3: 0 (1: 0) | ||
24. Pyöreä | ||||||
26.8.2020 | 11:00 | Vissel Kobe | - | Kawasaki Frontale | 2: 2 (2: 1) | |
16/09/2020 | 11:00 | FC Tokio | - | Oita Trinita | 2: 3 (0: 0) | |
11:30 | Yokohama F.Marinos | - | Shimizu S-Pulse | 3: 0 (3: 0) | ||
24.10.2020 | 06:00 | Consadole Sapporo | - | Yokohama FC | 3: 0 (1: 0) | |
06:00 | Kashiman kaviot | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 0 (0: 0) | ||
06:00 | Nagoya Grampus | - | Vegalta Sendai | 1: 0 (0: 0) | ||
08:00 | Gamba Osaka | - | Kashiwa Reysol | 2: 1 (0: 0) | ||
09:00 | Urawan punaiset timantit | - | Kirsikka Osaka | 3: 1 (2: 1) | ||
25.10.2020 | 05:00 | Sagan Tosu | - | Shonan Bellmare | 2: 2 (1: 2) | |
25. Pyöreä | ||||||
16/09/2020 | 11:00 | Vissel Kobe | - | Kirsikka Osaka | 0: 1 (0: 0) | |
30/09/2020 | 11:00 | Yokohama F.Marinos | - | Sagan Tosu | 1: 1 (0: 0) | |
31.10.2020 | 04:00 | Vegalta Sendai | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 0 (0: 0) | |
05:00 | Oita Trinita | - | Urawan punaiset timantit | 0: 0 (0: 0) | ||
06:00 | Shonan Bellmare | - | Yokohama FC | 1: 0 (0: 0) | ||
07:00 | Kashiwa Reysol | - | Shimizu S-Pulse | 0: 0 (0: 0) | ||
08:00 | Kashiman kaviot | - | Nagoya Grampus | 0: 2 (0: 1) | ||
09:00 | Kawasaki Frontale | - | FC Tokio | 2: 1 (1: 0) | ||
10:00 | Gamba Osaka | - | Consadole Sapporo | 2: 1 (1: 1) | ||
26. Pyöreä | ||||||
26.8.2020 | 11:00 | FC Tokio | - | Kashiman kaviot | 1: 2 (1: 0) | |
11.3.2020 | 04:00 | Sagan Tosu | - | Nagoya Grampus | 0: 0 (0: 0) | |
05:00 | Kawasaki Frontale | - | Consadole Sapporo | 0: 2 (0: 0) | ||
05:00 | Kirsikka Osaka | - | Gamba Osaka | 1: 1 (1: 1) | ||
06:00 | Shimizu S-Pulse | - | Vissel Kobe | 3: 1 (0: 1) | ||
07:00 | Yokohama FC | - | Oita Trinita | 2: 3 (2: 1) | ||
08:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Urawan punaiset timantit | 1: 1 (0: 1) | ||
11.11.2020 | 10:30 | Shonan Bellmare | - | Yokohama F.Marinos | 1: 0 (0: 0) | |
12.12.2020 | 10:00 | Vegalta Sendai | - | Kashiwa Reysol | 0: 2 (0: 1) | |
27. Pyöreä | ||||||
14.11.2020 | 05:00 | Consadole Sapporo | - | Sagan Tosu | 1: 1 (0: 0) | |
05:00 | Shimizu S-Pulse | - | Kirsikka Osaka | 3: 1 (0: 0) | ||
05:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Yokohama FC | 1: 1 (1: 1) | ||
06:00 | Gamba Osaka | - | Vegalta Sendai | 0: 4 (0: 2) | ||
07:00 | Yokohama F.Marinos | - | Urawan punaiset timantit | 6: 2 (4: 1) | ||
08:00 | Kashiman kaviot | - | Kawasaki Frontale | 1: 1 (0: 1) | ||
15.11.2020 | 05:00 | Vissel Kobe | - | Shonan Bellmare | 0: 2 (0: 0) | |
10:00 | Nagoya Grampus | - | FC Tokio | 1: 0 (0: 0) | ||
12.9.2020 | 10:00 | Kashiwa Reysol | - | Oita Trinita | 1: 1 (0: 0) | |
28. Pyöreä | ||||||
24.10.2020 | 07:00 | FC Tokio | - | Yokohama F.Marinos | 0: 4 (0: 0) | |
11.8.2020 | 05:00 | Yokohama FC | - | Vissel Kobe | 2: 1 (1: 1) | |
21.11.2020 | 05:00 | Consadole Sapporo | - | Shimizu S-Pulse | 5: 1 (3: 1) | |
05:00 | Oita Trinita | - | Kawasaki Frontale | 1: 0 (1: 0) | ||
06:00 | Vegalta Sendai | - | Kashiman kaviot | 1: 3 (0: 0) | ||
06:00 | Kashiwa Reysol | - | Sagan Tosu | 1: 2 (0: 0) | ||
07:00 | Kirsikka Osaka | - | Sanfrecce Hiroshima | 0: 1 (0: 1) | ||
08:00 | Nagoya Grampus | - | Shonan Bellmare | 3: 1 (1: 1) | ||
22.11.2020 | 07:00 | Urawan punaiset timantit | - | Gamba Osaka | 1: 2 (0: 0) | |
29. Pyöreä | ||||||
26.8.2020 | 11:30 | Yokohama F.Marinos | - | Consadole Sapporo | 4: 1 (2: 0) | |
30/09/2020 | 11:00 | Vissel Kobe | - | Nagoya Grampus | 1: 0 (0: 0) | |
11:30 | Urawan punaiset timantit | - | FC Tokio | 0: 1 (0: 1) | ||
25.11.2020 | 09:30 | Kawasaki Frontale | - | Gamba Osaka | 5: 0 (2: 0) | |
10:00 | Kashiman kaviot | - | Kashiwa Reysol | 1: 4 (0: 1) | ||
10:00 | Yokohama FC | - | Shimizu S-Pulse | 1: 3 (0: 3) | ||
10:00 | Oita Trinita | - | Kirsikka Osaka | 0: 1 (0: 1) | ||
10:30 | Shonan Bellmare | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 1 (1: 0) | ||
10:30 | Sagan Tosu | - | Vegalta Sendai | 0: 1 (0: 0) | ||
30. Pyöreä | ||||||
28.10.2020 | 10:00 | Vegalta Sendai | - | Vissel Kobe | 2: 3 (0: 0) | |
10:00 | FC Tokio | - | Kashiwa Reysol | 1: 3 (0: 1) | ||
18.11.2020 | 10:00 | Kawasaki Frontale | - | Yokohama F.Marinos | 3: 1 (0: 0) | |
28.11.2020 | 05:00 | Nagoya Grampus | - | Oita Trinita | 0: 0 (0: 0) | |
05:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Consadole Sapporo | 2: 2 (0: 1) | ||
29.11.2020 | 05:00 | Shimizu S-Pulse | - | Shonan Bellmare | 1: 1 (0: 0) | |
06:00 | Kashiman kaviot | - | Urawan punaiset timantit | 4: 0 (1: 0) | ||
06:00 | Kirsikka Osaka | - | Yokohama FC | 1: 0 (0: 0) | ||
08:00 | Gamba Osaka | - | Sagan Tosu | 1: 1 (0: 1) | ||
31. Pyöreä | ||||||
11.3.2020 | 04:00 | Yokohama F.Marinos | - | Kashiman kaviot | 2: 3 (2: 1) | |
18.11.2020 | 09:00 | Vissel Kobe | - | Urawan punaiset timantit | 0: 1 (0: 0) | |
12.5.2020 | 05:00 | Consadole Sapporo | - | Kirsikka Osaka | 1: 3 (0: 1) | |
05:00 | Kashiwa Reysol | - | Nagoya Grampus | 0: 1 (0: 0) | ||
05:00 | Shimizu S-Pulse | - | Kawasaki Frontale | 2: 2 (2: 1) | ||
07:00 | Yokohama FC | - | Sagan Tosu | 1: 1 (1: 0) | ||
12.6.2020 | 05:00 | Oita Trinita | - | Vegalta Sendai | 0: 2 (0: 1) | |
06:00 | Shonan Bellmare | - | Gamba Osaka | 1: 2 (1: 1) | ||
12.12.2020 | 05:00 | FC Tokio | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 0 (0: 0) | |
32. Pyöreä | ||||||
28.10.2020 | 10:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Yokohama F.Marinos | 3: 1 (1: 0) | |
11.11.2020 | 10:00 | Gamba Osaka | - | Vissel Kobe | 1: 0 (1: 0) | |
18.11.2020 | 10:00 | Vegalta Sendai | - | FC Tokio | 2: 2 (0: 1) | |
12.12.2020 | 05:00 | Nagoya Grampus | - | Yokohama FC | 0: 0 (0: 0) | |
05:00 | Kirsikka Osaka | - | Kashiwa Reysol | 0: 0 (0: 0) | ||
05:00 | Sagan Tosu | - | Kawasaki Frontale | 1: 1 (0: 0) | ||
06:00 | Oita Trinita | - | Consadole Sapporo | 1: 1 (1: 0) | ||
07:00 | Kashiman kaviot | - | Shimizu S-Pulse | 2: 0 (2: 0) | ||
08:00 | Urawan punaiset timantit | - | Shonan Bellmare | 0: 0 (0: 0) | ||
33. Pyöreä | ||||||
21.10.2020 | 10:00 | Vissel Kobe | - | Kashiman kaviot | 1: 3 (0: 2) | |
11:30 | Yokohama F.Marinos | - | Nagoya Grampus | 2: 1 (1: 0) | ||
11.11.2020 | 10:00 | FC Tokio | - | Consadole Sapporo | 1: 0 (1: 0) | |
16.12.2020 | 10:00 | Kawasaki Frontale | - | Urawan punaiset timantit | 3: 1 (0: 1) | |
10:00 | Yokohama FC | - | Gamba Osaka | 0: 2 (0: 1) | ||
10:00 | Shonan Bellmare | - | Oita Trinita | 1: 2 (1: 1) | ||
10:00 | Shimizu S-Pulse | - | Vegalta Sendai | 2: 3 (1: 2) | ||
10:00 | Kirsikka Osaka | - | Sagan Tosu | 1: 2 (1: 1) | ||
10:00 | Sanfrecce Hiroshima | - | Kashiwa Reysol | 0: 1 (0: 1) | ||
34. Pyöreä | ||||||
19.12.2020 | 05:00 | Vegalta Sendai | - | Shonan Bellmare | 0: 0 (0: 0) | |
05:00 | Kashiman kaviot | - | Kirsikka Osaka | 1: 1 (0: 0) | ||
05:00 | Urawan punaiset timantit | - | Consadole Sapporo | 0: 2 (0: 0) | ||
05:00 | Kashiwa Reysol | - | Kawasaki Frontale | 2: 3 (1: 0) | ||
05:00 | FC Tokio | - | Vissel Kobe | 1: 0 (0: 0) | ||
05:00 | Yokohama FC | - | Yokohama F.Marinos | 3: 1 (2: 1) | ||
05:00 | Nagoya Grampus | - | Sanfrecce Hiroshima | 1: 0 (0: 0) | ||
05:00 | Gamba Osaka | - | Shimizu S-Pulse | 0: 2 (0: 0) | ||
05:00 | Sagan Tosu | - | Oita Trinita | 2: 2 (0: 1) |